Jak wybrać ozdoby do dużego i małego ogrodu?

Aranżacja ogrodu to prawdziwe wyzwanie. Trzeba pamiętać, że rośliny oraz ozdoby wprowadzą określoną stylistykę. Chcąc stworzyć elegancki ogród należy zadbać, by jego wystrój był spójny. Jak wybrać dekoracje do ogrodu, które będą jego prawdziwą ozdobą?

Jakie dekoracje wybrać, gdy nie mamy dużo miejsca?

Wybierając ozdoby do ogrodu trzeba zwrócić uwagę nie tylko na styl ogrodu, ale również na dostępne miejsce. Na małej działce duże i efektowne dekoracje mogą być przytłaczające.

Wybierając ozdoby do niewielkiego ogrodu warto postawić przede wszystkim na światła. Lampki solarne rozmieszczone wzdłuż ścieżek to nie tylko stylowa dekoracja, ale również duże ułatwienie w poruszaniu się nocą po ogrodzie.

Do nowoczesnego ogrodu warto wybrać proste i surowe kule. Do ogrodu w stylu rustykalnym sprawdzą się lampki przypominające uliczne latarnie. Warto również zastanowić się nad lampkami, które wyglądają jak zwykle żarówki.

Bardzo ciekawą dekoracją są również girlandy świetlne rozwieszone w ogrodzie. Łańcuchy można powiesić nad oknem, na ścianie w pobliżu stołu czy w ogrodzie. Bardzo ciekawie wygląda łańcuch z małych lampek, który przypomina wodę lecąca z konewki na kwiaty.

Ozdoby do dużego ogrodu

Duży ogród, to duże możliwości. Mając więcej miejsca można skusić się na większą ilość ogrodowych dekoracji.

Wybierając ozdoby do ogrodu warto skoncentrować się na interesujących donicach, w których można umieścić kolorowe kwiaty. Doniec warto ustawić w pobliżu drzwi wejściowych, wzdłuż ścieżki czy w pobliżu tarasu.

Chcąc posadzić kwiaty warto również wykorzystać nieoczywiste rozwiązania. W ogrodzie rustykalnym pięknie będzie wyglądała taczka wypełniona kwiatami. Można również kolorowe kwiaty posadzić w doniczkach na starym rowerze. Bardzo stylowo będzie wyglądał również drewniany wóz wypełniony roślinami.

Wybierając ozdoby do ogrodu warto również pamiętać o zaproszeniu ptaków i owadów na działkę. Umieszczając poidełko w ogrodzie można mieć pewność, że ptaki chętnie będą z niego korzystały w upalne dni. W dużym ogrodzie można wykorzystać efektowną fontannę. Do małego sprawdzi się niewielkie poidełko, które zawiesimy na ścianie budynku.

Bardzo interesujące są również domki dla owadów. Dzięki nim możemy liczyć na to, że nasz ogród będzie pełen owadów, a kwiaty będą pięknie kwitły.

Kompletując ozdoby do ogrodu warto również pamiętać o meblach, które powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również eleganckie. W dużym ogrodzie nie można zapomnieć o huśtawce, z której chętnie będą korzystały nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Redakcja febri.pl