Jak wybrać solidną moskitierę na drzwi?

Jak wybrać solidną moskitierę na drzwi?

W okresie letnim możemy nareszcie szeroko otworzyć drzwi balkonowe i okna, aby wpuścić do mieszkania dużą ilość świeżego powietrza. Niestety, wraz z nim do środka trafia niezliczona ilość owadów, szczególnie gdy postanowimy przewietrzyć pomieszczenie po zmroku. Ćmy, komary, muszki przyciągane jasnym światłem tylko czekają, aby wtargnąć do naszego mieszkania. Skutecznym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest instalacja moskitier. Zapewniają one ochronę przed owadami bez konieczności rezygnowania z uroku naturalnego przewiewu. Jak wybrać najlepszą moskitierę?

Moskitiera na drzwi balkonowe i okna

Owady, które wlatują do naszego mieszkania, gdy na zewnątrz robi się ciepło, można liczyć w setkach. Nic zatem dziwnego, iż coraz częściej decydujemy się na korzystanie z najbardziej skutecznych metod radzenia sobie z tym problemem. Moskitiera nie zabija muszek, a jedynie separuje przestrzeń wewnętrzną od zewnętrznej. Dzięki temu możemy zyskać pewność, iż żadne ćmy, komary, a nawet pająki nie będą mogły wejść do środka. Moskitiery dzielimy na kilka podstawowych typów. Szczególnie popularnym wariantem są moskitiery tradycyjne zakładane bezpośrednio na okno. Oprócz tego można m.in. spotkać:

  • moskitiery ramkowe,

  • moskitiery rolowane,

  • moskitiery plisowane,

  • moskitiery przesuwne,

  • i inne.

W zależności od sposobu montażu mogą być one ruchome lub statycznie przylegać do ramy, nie zmieniając swojej pozycji po otworzeniu okna. O ile wybór moskitiery okiennej nie powinien przynieść nam zbyt wielu dylematów, o tyle moskitiera na drzwi balkonowe powinna być maksymalnie funkcjonalna. W końcu dosyć często będziemy chcieli dostać się na taras lub balkon, a ściąganie moskitiery czy jej regularne przestawienie nie byłoby zbyt praktyczne.

Moskitiera balkonowa otwierana – najważniejsze zalety

Moskitiery otwierane drzwiowe mogą stanowić bardzo dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba częstego korzystania z przestrzeni balkonowej i tarasowej. Najbardziej użytecznym i funkcjonalnym produktem tego typu jest moskitiera balkonowa otwierana, która może być również wyposażona w dodatkowe obramowanie. Futryna poprawia szczelność termiczną pomieszczenia, a także zwiększa jej wytrzymałość i stabilność podczas otwierania i zamykania. Innym wariantem, na który warto zwrócić uwagę, jest moskitiera balkonowa bez futryny. To wariant polecany wszędzie tam, gdzie nie ma zbyt dużej przestrzeni na montaż dodatkowych elementów obramowania. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. w blokach. Jedno jest pewne – moskitiery skutecznie chronią nas przed insektami, a ich olbrzymia użyteczność jest niepodważalna.

Redakcja febri.pl