Materac sprężynowy

Sprężyny kieszeniowe są pomysłem wynalazcy Jamesa Marshalla, który wymyślił je w 1899 roku. Stały się one znane jako cewka Marshalla, ale mówimy o nich również jako o „sprężynach zamkniętych” lub „sprężynach zawiniętych”. Można również spotkać sprężyny kieszeniowe. W 1900 roku Marshall otrzymał kanadyjski patent na swój wynalazek. Materac sprężynowy kieszeniowy składa się z pojedynczych metalowych zwojów uformowanych w sprężyny. Każda sprężyna jest następnie indywidualnie wszyta w swoją własną kieszeń z tkaniny bawełnianej i zebrana w rzędy, a następnie umieszczona w obudowie materaca. Ilość pojedynczych sprężyn kieszeniowych, które wchodzą w skład materaca, zależy od jego rozmiaru i specyfikacji.

Podparcie od krawędzi do krawędzi

Idealnie zaprojektowana, by pasować do metalowej klatki materaca, sprężyna oferuje pełne wsparcie od krawędzi do krawędzi, co oznacza, że cała powierzchnia materaca jest odpowiednia do spania, a twardsza krawędź prowadzi do mniejszego „rolowania się”, które ma miejsce, gdy krawędź materaca ma mniejsze wsparcie niż środek. Wiele standardowych materacy sprężynowych nie może tego zapewnić ze względu na swoją konstrukcję, co prowadzi do miękkich krawędzi i mniej wygodnej powierzchni do spania.

Nie turlaj się razem

Kiedy dzielisz materac z partnerem, może się okazać, że standardowy materac sprężynowy może prowadzić do „rolowania się”. Jest to sytuacja, w której oboje partnerzy lądują na środku powierzchni spania, ponieważ sprężyny w materacu powodują zbyt duży transfer ruchu, kiedy śpiący zmienia pozycję w nocy, tworząc efekt „rolowania się”. Sprężyny znacznie zmniejszają przenoszenie ruchów, co pozwala na bardziej spokojny sen. Przy tak wielu różnych typach materacy do wyboru w dzisiejszych czasach i tak wielu różnych typach komfortu i opcji wsparcia, może to być trudne zadanie próbując przebrnąć przez żargon i marketingowe roszczenia aby znaleźć materac sprężynowy, który jest właśnie dla Ciebie!

Jakie są zalety materaca sprężynowego kieszeniowego?

Ponieważ każdy z nas potrzebuje innego rozwiązania dla naszych potrzeb związanych ze snem w zależności od rozmiaru, wagi i pozycji, system sprężyn kieszeniowych dostosowuje się do indywidualnych potrzeb każdego z nas w zależności od siły nacisku wywieranej na każdą ze sprężyn. Ten rodzaj strefowego podparcia doskonale dostosowuje rozkład nacisku i pozwala nam utrzymać komfortowe i wspierające środowisko snu.

Materac sprężynowy – https://materaceplus.pl/Materac-sprezynowy charakteryzuje się również doskonałą separacją ruchów dzięki temu, że każda sprężyna umieszczona jest osobno. Jest to idealne rozwiązanie dla partnerów dzielących jedno łóżko. Każdy ruch lub zmiana nacisku będzie skoncentrowana na pojedynczej sprężynie, której dotyczy i odizolowana od reszty sprężyn, co oznacza bezproblemowe „rolowanie się” lub zakłócenia.  Każda sprężyna jest oddzielna, zamknięta w pojedynczych kieszonkach z materiału i działa samodzielnie, a nie połączona. Kieszenie są połączone, a to daje sprężynom swobodę w działaniu ich magii. Każda sprężyna sama reaguje na nacisk wywierany na nią przez śpiącego, co zapobiega wpływowi na resztę materaca i zapewnia większe wsparcie i stabilność dla śpiącego.

Źródło: https://materaceplus.pl/ 

 

Redakcja febri.pl