Najbardziej interesujące projekty domów jednorodzinnych od MURATORA. Domy bez pozwolenia na budowę (pow. zabudowy do 70 m2)

Marzysz o niewielkim domu jednorodzinnym, który można wybudować bez pozwolenia na budowę? Sprawdź kolekcję MURATORA! Znajdziesz z niej interesujące gotowe koncepcje, wśród których ogromnym powodzeniem cieszy się projekt Przebojowy 1 oraz Miarodajny – wariant IX. Co je wyróżnia oraz dla kogo będą dobrym wyborem?

 

Przebojowy 1 – nowoczesny dom dla rodziny z dziećmi

Projekt domu Murator A111+AR1 – Przebojowy 1 (arch. Katarzyna Słupeczańska) to propozycja wprost stworzona dla standardowej rodziny z dziećmi. Jego metraż użytkowy wynosi 96,8 m2, natomiast powierzchnia zabudowy nie przekracza 70 m2. Dzięki temu taki obiekt mieszkalny można zrealizować przy minimum formalności – wyłącznie na podstawie zgłoszenia.

Jak można zobaczyć na stronie https://projekty.muratordom.pl/projekt-przebojowy-1-a111ar1-30627, Przebojowy 1 to budynek o klasycznej bryle na planie prostokąta, przykrytej dwuspadowym dachem. Posiada on dwie kondygnacje, umożliwiające praktyczny podział na część dzienną i nocną. Na parterze zlokalizowano salon z kuchnią na otwartym planie, z bezpośrednim wyjściem na taras. Dzięki sporym przeszkleniom, wnętrze jest skutecznie rozjaśnione, a w konsekwencji – bardziej komfortowe w codziennej eksploatacji. Na niższym piętrze projektanci przewidzieli łazienkę oraz jedną sypialnię, którą w razie potrzeby można przekształcić na gabinet lub pokój gościnny. Nie zabrakło tu także praktycznego schowka pod schodami, poprawiającego ogólną funkcjonalność budynku. Na poddaszu zmieściły się trzy przytulne sypialnie oraz druga łazienka, która wyeliminuje konieczność pokonywania schodów między piętrami w celu wzięcia kąpieli czy skorzystania z toalety przed snem.

W projekcie przewidziano ogrzewanie gazem oraz fotowoltaiką, co – w połączeniu z energooszczędną bryłą obiektu – pozwoli na obniżenie bieżących kosztów utrzymania. Na uwagę zasługuje także elegancki wygląd zewnętrzny domu, który uzyskano dzięki zestawieniu stonowanych, kontrastujących barw elewacji i dachu oraz nieskomplikowanej formy.

Projekt domu ma aż 56 wariantów architektoniczno-funkcjonalnych, tak więc każdy z łatwością znajdzie odpowiednią opcję dla siebie.

 Miarodajny wariant IX – przytulny dom na małą działkę

Dla mniejszych rodzin najbardziej interesującą propozycją może okazać się projekt domu Murator C333i – Miarodajny – wariant IX (arch. Przemysław Biryło). To kompaktowy budynek mieszkalny, który świetnie nadaje się na działki o ograniczonym metrażu. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 42 m2, a układ wnętrza zapewni optymalny komfort dwójce mieszkańców. Co istotne, istnieje także możliwość zaadaptowania poddasza i urządzenia na nim dodatkowych pokoi. Dzięki temu gotowy plan ze strony https://projekty.muratordom.pl/projekt-miarodajny-wariant-ix-c333i-3229 to świetny wybór dla młodych małżeństw, które w przyszłości planują powiększenie rodziny.

Na parterze zaprojektowano salon z aneksem kuchennym oraz sypialnię gospodarzy, oddzieloną od niego przesuwnymi drzwiami. Znajduje się tu również niewielka łazienka oraz kotłownia. Wypoczynek na świeżym powietrzu ułatwi spory taras, zlokalizowany z tyłu budynku. Sam dom z poddaszem do adaptacji cechuje się klasyczną formą na planie prostokąta oraz dwuspadowym zadaszeniem. Taka bryła jest przystępna cenowo w realizacji, a zarazem ekonomiczna – maksymalnie ograniczając ucieczkę ciepła z wnętrz.

Projekt ma aż 30 wariantów, o podobnej architekturze, większej powierzchni (aż do ponad 100 m2) i innych układach wnętrza.

Szukasz pomysłu na niedrogi w budowie, atrakcyjny wizualnie, a zarazem komfortowy dom? Poznaj najlepsze propozycje od MURATORA! W jego kolekcji znajdziesz starannie dopracowane gotowe koncepcje, dzięki którym sprawnie wzniesiesz wymarzony budynek – a w przypadku wyboru odpowiedniego rozwiązania do minimum ograniczysz także związane z przedsięwzięciem formalności.

zdjęcie: Projekt M245 – Trafna decyzja (etap II) z kolekcji Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl 

Redakcja febri.pl