Pralki ładowane od góry – charakterystyka i zastosowanie

Pralki ładowane od góry to rozwiązanie posiadające wiele zalet, które od lat cieszy się niesłabnąca popularnością. Na wybór sprzętu tego typu decydują się przede wszystkim osoby poszukujące praktycznych i skutecznych rozwiązań.

Zalety pralek ładowanych od góry

Pralki ładowane od góry to ulubione urządzenia właścicieli małych przestrzeni. Efektywne, skuteczne i niezwykle kompaktowe – pozwolą na łatwe zagospodarowanie nawet bardzo małego pomieszczenia. Do najważniejszych zalet pralek ładowanych od góry należą między innymi:

– kompaktowa konstrukcja – modele pralek ładowanych od góry zajmują stosunkowo niewielką ilość miejsca, stanowiąc tym samym idealne rozwiązanie dla nieco mniejszych i ciasnych pomieszczeń. Najczęściej wybierane modele są nawet o kilkanaście centymetrów węższe niż tradycyjna pralka ładowana od frontu.

– wysoka funkcjonalność – modele pralek ładowanych od góry wyprodukowane przez wiodących producentów są wyposażone we wszystkie standardowe funkcje, takie jak odpowiedni dobór wody czy różne programy prania.

Wady pralek ładowanych od góry

Pralki ładowane od góry, oprócz wielu zalet, posiadają niestety także kilka wad. Jedną z głównych niedogodności przy wyborze sprzętu tego typu może być stosunkowo wąska oferta – pralki ładowane od góry stanowią niewielki procent wszystkich produktów dostępnych obecnie na rynku.

Dodatkowo pralki tego typu mogą okazać się problematyczne w niskich, wypełnionych skosami pomieszczeniach. Pralka ładowana od góry wymaga wydzielenia dodatkowych 60 centymetrów przestrzeni nad pralką.

Wiele osób odstrasza również to, że ładowanie pralki tego typu wymaga uprzedniego zdjęcia wszystkich ustawionych na niej rzeczy.

Zakup pralki ładowanej od góry – na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie pralki ładowanej od góry należy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych czynników. Po pierwsze przy wyborze pralki bardzo ważnym jest dokładne zapoznanie się z parametrami technicznymi urządzenia – cechy takie jak pojemność pralki czy szeroki i zróżnicowany wybór programów to jedne z głównych wytycznych, którymi powinniśmy kierować się przy zakupie.

Wybierając sprzęty AGD takie jak pralka czy lodówka należy również zwrócić uwagę na klasę energetyczną danego sprzętu. Urządzania znajdujące się w najwyższej klasie energetycznej będą zużywać zdecydowanie mniejsze ilości energii elektrycznej, co przełoży się na niższe kwoty rachunków za prąd.

Przy zakupie pralki warto również zwrócić uwagę na zużycie wody danego sprzętu. Najbardziej ekologiczne urządzenia zużywają mniej niż 40 litrów wody podczas jednego cyklu prania.

Redakcja febri.pl