Brodzik czy płytki pod prysznicem – co wybrać?

Stworzenie funkcjonalnej przestrzeni łazienkowej wymaga podjęcia wielu decyzji produktowych. Współczesne technologie łazienkowe obfitują w ciekawe rozwiązania, dostarczające lepszej funkcjonalności i wytrzymałości w codziennym użytkowaniu. W dzisiejszym artykule skupimy się na brodzikach i płytkach pod prysznicem. Które z nich będą lepszym wyjściem dla nowoczesnej łazienki?

Płytki pod prysznicem – najważniejsze zalety

Minimalistyczny charakter łazienki przykuwa oko i wizualnie powiększa dostępną przestrzeń. Stworzenie jednolitej powierzchni ułatwia czyszczenie, a także przyspiesza proces montażu. Z tych powodów wielu właścicieli nieruchomości decyduje się na rezygnację z tradycyjnego brodzika na rzecz płytek łazienkowych zrównanych z podłogą. Wśród zalet takiego rozwiązania należy w szczególności wymienić aspekt estetyczny. Przykładowo, płytki hiszpańskie do łazienki nadają wnętrzu rustykalnego charakteru, świetnie komponując się z armaturą łazienkową. Montując płytki pod prysznicem, należy pamiętać o zastosowaniu produktów o odpowiednio niskiej nasiąkliwości, która przekłada się na długi cykl życia. Instalacja prysznicowa wykorzystująca płytki posiada znacznie większą wytrzymałość mechaniczną, w porównaniu z tradycyjnymi brodzikami wykonanymi z plastiku. Brak różnicy poziomów ogranicza ryzyko wypadku podczas wchodzenia lub wychodzenia z prysznica, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Sam proces montażowy również pozostaje nieco szybszy od brodzika – nie zachodzi potrzeba wykonania zabudowy brodzika i jej uszczelnienia. Wymagane będzie jednak zapewnienie odpowiedniego nachylenia i wykonanie odwiertu na elementy przyłączeniowe, co trzeba będzie powierzyć doświadczonemu specjaliście.

Kiedy warto rozważyć montaż brodzika?

Decyzja o montażu brodzika okazuje się uzasadniona dla łazienek o małej powierzchni użytkowej. Szczelny brodzik eliminuje ryzyko rozprysków wody, a także ogranicza przestrzeń zajmowaną przez armaturę prysznicową. Brodziki występują w rozmaitych wersjach głębokości – głeboki brodzik doskonale sprawdzi się jak niewielka wanna dla dzieci. Brodzik jest rozwiązaniem o mniejszym skomplikowaniu technologicznym. Zintegrowana konstrukcja pozostaje gotowa do montażu, co wywiera korzystny wpływ na ostateczny kosztorys.

Gdzie poszukiwać płytek prysznicowych i które warto wybrać?

Płytki do prysznica utrwalają swoją pozycję w nowoczesnej przestrzeni łazienkowej. Trudno zaprzeczyć ich fenomenalnej estetyce i długowieczności, które w pełni uzasadniają poczynione inwestycje.  Jeśli poszukujesz produktów klasy premium, takich jak płytki Grespania, najbogatszy asortyment znajdziesz w ofercie sklepu Dekordia. Zamieszczone tutaj płytki hiszpańskie do łazienki wyróżniają się niespotykanym designem oraz konkurencyjną ceną. W sklepie Dekordia otrzymasz wszystko, co niezbędne do stworzenia pięknej przestrzeni łazienkowej. Szczegółowy opis oferty zamieszczono na stronie dekordia.pl, będącej ciekawym źródłem inspiracji dla wszelkich prac wykończeniowych w nieruchomościach.

Redakcja febri.pl