Czy warto zakupić szafki nocne do sypialni?

W aranżacji sypialni zwykle stawiamy na minimalizm. W pomieszczeniu umieszczamy więc łóżko, ewentualnie większą szafę na ubrania czy małą toaletkę. Pozostaje jeszcze kwestia szafek nocnych, bez których niektórzy nie wyobrażają sobie życia, inni natomiast całkowicie je pomijają. Czy warto zdecydować się na ich zakup?

Szafka nocna- przydatny mebel czy zbędny wydatek?

Szafki nocne to niewielkich rozmiarów meble, które ustawione są bezpośrednio w okolicy łóżka. Najczęściej służą do przechowywania drobnych przedmiotów, które warto mieć pod ręką także w nocy. Na blacie większość osób stawia:

  • wodę do picia,
  • niezbędne leki,
  • lampkę nocną, ułatwiającą czytanie przed snem,
  • etui na okulary,
  • budzik lub telefon.

Szafki nocne często wyposażone są również w dodatkowe półki, przez co stają się jeszcze bardziej funkcjonalne. Ich zakup nie wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów, choć oczywiście w sklepach można też znaleźć modele, których cena wynosi kilka tysięcy złotych. Niemniej jednak na ogół wydatek na zakup szafki nocnej to jedynie ułamek tego, ile musimy wydać, aby urządzić całą sypialnię. Więcej o zaletach szafek nocnych można przeczytać tutaj: https://chcebudowac.pl/po-co-nam-szafki-nocne/.

Jak wybrać odpowiednią szafkę nocną?

Aby szafka nocna była w pełni funkcjonalna i przydatna na co dzień, należy rozważnie dobrać model dopasowany do naszych potrzeb. Pod uwagę weźmy przede wszystkim wymiary mebla, tak aby szafka sama w sobie nie zajmowała w pokoju zbyt wiele miejsca. Sprawdźmy również, jaka wysokość blatu będzie odpowiednia. Ważne, aby bez większego wysiłku móc sięgnąć po rzeczy, które się na nim znajdą. Dobrym rozwiązaniem są szafki nocne z dodatkowymi półkami. Choć przeczą one idei minimalistycznego wykończenia sypialni, to pozwalają zachować większy porządek w pomieszczeniu. Zamykane drzwiczki powodują bowiem, że nasze rzeczy osobiste nie pozostają na widoku,

Szafka nocna- tak czy nie?

Szafki nocne znajdują zastosowanie w niemal każdej sypialni, wpisują się również w ideę praktycznie każdego stylu wnętrzarskiego. Wystarczy tylko znaleźć model, który spełni nasze oczekiwania, a jednocześnie będzie prezentował się estetycznie. Szafki nocne mogą stanowić swoistą ozdobę sypialni, a dodatkowo znacząco ułatwiać nam życie, dlatego nie warto całkowicie z nich rezygnować. Nawet w przypadku znacznie ograniczonej powierzchni możemy zdecydować się na meble niewielkich rozmiarów, a jednocześnie bardzo funkcjonalne. Pamiętajmy, aby wybrać szafkę dobrej jakości, która posłuży nam przez długie lata.

Redakcja febri.pl