Do czego służy urządzenie do udrażniania rur?

Udrażnianie rur to temat, który jest znany niemal każdej osobie, posiadającej własny dom lub mieszkanie. Niestety w wielu przypadkach możemy mieć do czynienia z nieco poważniejszym problemem, który wymaga zastosowania specjalistycznych rozwiązań takich jak urządzenie ciśnieniowe do czyszczenia kanalizacji, które pozwala na skuteczne usunięcie wszelkich blokad i zatorów za pomocą metody przepychania rur wodą pod ciśnieniem.

Ciśnieniowe udrażnianie rur – na czym polega?

Urządzenie ciśnieniowe do udrażniania rur to profesjonalna maszyna, która znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie niedostatecznym rozwiązaniem okażą się środki chemiczne lub bieżące oczyszczanie syfonów. Tego typu sprzęt podczas działania wykorzystuje metodę hydrodynamiczną tj. wprowadzaniu do rury strumienia wody pod wysokim ciśnieniem za pośrednictwem specjalnego węża zakończonego odpowiednio dopasowaną głowicą kanalizacyjną. Za pomocą otworów z przodu głowicy rozbijane są zatory m.in. z tłuszczu lub kamieni. Z kolei otwory znajdujące się z tyłu głowicy nie tylko napędzają wąż, ale także wypłukują i odprowadzają osad. Głowice mogą posiadać otwory umieszczone pod różnym kątem oraz obrotowe frezy, łańcuchy lub pierścienie, co tak naprawdę zależne jest od rodzaju zanieczyszczeń, jakie przy pomocy maszyny będzie trzeba usunąć.

Dlaczego warto posiadać urządzenie do udrażniania rur?

Ciśnieniowe urządzenie do czyszczenia kanalizacji to bardzo praktyczne, funkcjonalne, a przede wszystkim wydajne i skuteczne rozwiązanie, które z powodzeniem można zainstalować na przyczepie lub w samochodzie dostawczym. W ten sposób urządzenie jest niezwykle mobilne, dzięki czemu może być używane m.in. w wąskich uliczkach miast lub osiedli, garażach podziemnych oraz wielu innych trudno dostępnych miejscach. Tego typu urządzenia zostały wyposażone w specjalną pompkę, która ma za zadanie tłoczyć strumień wody o ciśnieniu dochodzącym nawet do 250 – 300 bar. I to właśnie m.in. pod kątem wspomnianego parametru dobierane są średnice wkładek w głowicach kanalizacyjnych, co pozwala w pełni wykorzystać parametry maszyny. Dobrej jakości urządzenia wyposażone w wydajny silnik i pompę, bez przeszkód pracują stabilnie w trybie ciągłym przez dłuższy czas bez jakiegokolwiek wpływu na moc i ciśnienie.

Zalety ciśnieniowego udrażniania rur

Do największych zalet, płynących ze stosowania urządzeń ciśnieniowych do czyszczenia systemów kanalizacyjnych należy zaliczyć m.in.:

  • bezinwazyjność metody ciśnieniowego udrażniania rur,

  • brak konieczności stosowania środków chemicznych, które mogą szkodzić nie tylko ludziom i zwierzętom, ale również środowisku naturalnemu,

  • brak konieczności dokonywania żadnych rozbiórek.

Redakcja febri.pl