Jak całkowicie odmienić swoją kuchnię nie ponosząc przy tym ogromnych kosztów?

Twoja kuchnia wymaga szybkich zmian? Chciałabyś zmienić jej wygląd, ale jednocześnie nie stać Cię na duży, generalny remont? A może wystarczy tylko odświeżenie tego pomieszczenia? Nowe fronty lakierowane całkowicie odmienią Twoje mieszkanie! To nie jedyny szybki i tani sposób na odnowienie domu. Sprawdź, jak jeszcze możesz zmienić wystrój kuchni.

Jak szybko odświeżyć swoją kuchnię?

Choć generalny remont może brzmieć kusząco, pociąga on za sobą ogromne koszty. Duża ilość pracy przekłada się na wysokie koszty robocizny, sięgające nawet kilkunastu tysięcy złotych. Do tego cena materiałów budowlanych, które nie oparły się galopującej inflacji. Tymczasem jest kilka prostych sposobów, by odmienić wygląd swojej kuchni:

  • Doskonałym sposobem na całkowitą odmianę estetyki pomieszczenia są fronty meblowe połysk. Bez zmiany samej konstrukcji szafek możesz nadać im nowy styl, a tym samym zmienić odbiór całego pomieszczenia.

  • Płytki ścienne są w doskonałym stanie i mocno się trzymają, ale ich wygląd nie jest już tak atrakcyjny? Wypróbuj naklejki winylowe o różnych wzorach i kolorach. Niska cena pozwoli Ci sporo zaoszczędzić, a łatwość montażu oznacza, że nie musisz szukać do tej pracy fachowca.

  • Odmalowanie ścian na zupełnie inny kolor ułatwi zerwanie ze starymi schematami. Możesz wypróbować bardziej pastelowe, radosne barwy, by kuchnia nabrała więcej ciepła, lub zdecydować się na stonowane kolory, wpływające uspokajająco na domowników.

  • Wiele osób nawet nie podejrzewa, jak duży efekt może dać wprowadzenie nowych dekoracji czy zakup przyrządów kuchennych w innej estetyce. Tego typu detale mogą całkowicie odmienić wygląd Twojego mieszkania.

Fronty lakierowane, farby, naklejki winylowe oraz ozdoby będą Cię łącznie kosztować do kilku tysięcy złotych. Zatem koszt takiej odnowy będzie dziesięciokrotnie mniejszy niż w przypadku generalnego remontu. Tymczasem efekt w obu przypadkach może okazać się całkiem porównywalny.

Nadać kuchni nowy styl

Dobrym pomysłem na odświeżenie mieszkania jest nadanie mu zupełnie nowego stylu. Jeśli do tej pory panowały w nim matowe szafki, szare lub białe ściany oraz stonowane dekoracje, spróbuj pójść całkowicie w odmiennym kierunku. Zakup pastelowej farby oraz kolorowych, wyrazistych detali czy narzędzi kuchennych wpłynie pozytywnie na odbiór kuchni. Fronty meblowe połysk z kolei nadadzą pomieszczeniu blasku i prestiżu. Z pewnością niejeden gość zapyta Cię, skąd wzięłaś zupełnie nowe meble. Tymczasem tylko od Ciebie będzie zależało, czy wyjawisz mu swoją tajemnicę, czy też nie.

Redakcja febri.pl