Jak chronić się przed upałami w domu?

W czasie upalnych dni nawet schronienie się w mieszkaniu wcale nie musi ochronić nas przed odwodnieniem czy udarem cieplnym. W czasie największego nasłonecznienia temperatura wewnątrz pomieszczenia może być wyższa od tej na dworze. Podpowiadamy, jak zatem skutecznie radzić sobie z upałami.

Wysokie temperatury wpływają na komfort naszego życia i stan zdrowia, bez względu na to, czy akurat spacerujemy po mieście czy przebywamy w niechłodzonym i nasłonecznionym biurze lub salonie kosmetycznym czy fryzjerskim. Pomieszczenia, podobnie jak asfalt, wskutek działania promieni słonecznych, nie tylko nagrzewają się, ale też zatrzymują ciepło, co może powodować wzrost temperatury wewnątrz. Długotrwała ekspozycja na słońce i wysokie temperatury mogą wywoływać szereg skutków ubocznych od bólu głowy, suchości w ustach, przez pogorszenie koncentracji i obniżenie wydolności fizycznej, po odwodnienie i przegrzanie organizmu. Skutecznym sposobem na poprawę komfortu życia jest montaż rolet zewnętrznych lub wewnętrznych. To rozwiązanie uniwersalne, a przy tym niedrogie w eksploatacji oraz bezpieczne dla zdrowia.

Rolety wewnętrzne – dodają szyku i chronią przed słońcem

W Internecie znajdziemy szereg tzw. domowych rozwiązań, jak można radzić sobie ze skutkami upałów. Wśród nich te najprostsze, czyli regularne wietrzenie pomieszczeń w godzinach, gdy jest najchłodniej, a także zaciemnianie okien materiałem w kolorze białym, który będzie odbijał światło. Znacznie skuteczniejszym pomysłem na poprawę komfortu wewnątrz jest montaż na oknach rolet odbijających światło, jakie w swoje ofercie ma wielu producentów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje sklep z roletami ROLO-STYL. Rolety wewnętrzne to nie tylko osłona przeciwsłoneczna, ale także element dekoracyjny, który w wielu domach zastąpił tradycyjne firanki i zasłonki. W zależności od indywidualnych preferencji oraz potrzeb można wybrać rolety wolnowiszące, także montowane bezinwazyjnie na oknach, w kasetach z prowadnicami, specjalne rolety do okien dachowych oraz rolety wielkogabarytowe, które mogą być sterowane elektrycznie. Jednocześnie, dzięki bogatej gamie kolorów, wzorów i struktur materiałów, łatwo dopasujemy je do wystroju pomieszczenia. Wybierając model rolet, warto zwrócić uwagę nie tylko na sposób montażu, ale materiał, z jakiego są wykonane, czy ma on np. właściwości odbijania promieni UV. Musimy też zdecydować, na jakim stopniu zaciemnienia nam zależy i czy chcemy móc nim regulować, np. w dzień i w nocy.

Rolety zewnętrzne – bezpieczeństwo i estetyka

Równie dobrym i skutecznym rozwiązaniem, co montaż rolet wewnątrz pomieszczeń, jest instalacjach ich także na zewnątrz. Sklep z roletami ROLO-STYL oferuje rolety zewnętrzne, które będą nie tylko doskonale nas chronić przed słońcem, ale też wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Rolety zewnętrzne zapewniają bowiem bardzo dobrą izolację termiczną budynku, która w okresie letnim zapobiega nadmiernemu nasłonecznianiu się, a tym samym nagrzewaniu się pomieszczeń, a w okresie zimowym przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej. Dodatkowo zwiększają izolację akustyczną, odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach, oraz zapewniają zachowanie prywatności i znacząco wpływają na poczucie bezpieczeństwa domowników.

Redakcja febri.pl