Jak wybrać idealne meble łazienkowe?

Meble łazienkowe powinny być wykonane z solidnych i odpornych na wilgoć materiałów. Ponadto należy je dopasować do stylu panującego w tym pomieszczeniu, jak i jego wielkości. Dostępnych jest wiele modeli szafek łazienkowych różniących się od siebie materiałem wykonania, wyglądem, sposobem montażu czy też ilością półek oraz szuflad. Bez trudu znajdziemy modele, które będą funkcjonalne i estetyczne, a zarazem spełnią wszystkie nasze wymagania.

Jak wybrać idealne meble do łazienki?

Zanim wybierzemy preferowany przez nas model szafki, musimy wcześniej zmierzyć miejsce, w którym się ona znajdzie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, iż szafka łazienkowa zmieści się w danej przestrzeni, natomiast jej otwieranie (w przypadku modeli zamkniętych) nie będzie utrudnione. Istotna jest też ilość artykułów łazienkowych, które ma pomieścić mebel. To właśnie od tego, będzie zależeć jego optymalna pojemność. Szafka musi też dobrze komponować się z resztą wyposażenia łazienki. Należy więc sięgnąć po model, który stworzy w tej przestrzeni spójną całość z kabiną prysznicową, wanną czy umywalką.

Materiał wykonania mebli łazienkowych- jaki powinien być?

Meble do tej specyficznej przestrzeni powinny być dostosowane do panujących tam trudnych warunków. Niezabezpieczone modele mogłyby być uszkodzone, parą wodną czy też działaniem samej wody. Wysokiej jakości meble łazienkowe nie pęcznieją i nie odkształcają się, ponadto zachowują swój dobry wygląd przez długi czas. Na marthome.pl znajdziesz wiele modeli mebli do łazienki wykonanych z trwałych i odpornych na wilgoć materiałów. W ofercie sklepu znajduje się też między innymi nowoczesna garderoba do przedpokoju, komody, stoły i krzesła czy kanapy.

Szafki łazienkowe- dostępne rodzaje

Wyposażając łazienkę, można wybierać spośród takich rodzajów mebli jak:

  • szafka podumywalkowa,

  • szafka nadumywalkowa,

  • szafka na pralkę,

  • szafka z koszem na brudną bieliznę,

  • słupki, półsłupki, cargo.

Wybór rodzaju szafek zależy od dostępnej ilości miejsca w łazience, jej rozkładu, jak i naszych indywidualnych potrzeb.

Meble do niewielkiej łazienki- jakie będą dobrym rozwiązaniem?

Dopasowanie wyposażenia do małych powierzchni jest nie lada wyzwaniem. W przypadku niewielkich metraży szczególnie ważne jest dobre rozplanowanie układu pomieszczenia. Dobrą opcją będzie inwestycja w szafki wiszące, które nie zajmują tak potrzebnego miejsca na podłodze. Ponadto polecane są też pojemne meble zabudowane do sufitu. Warto, jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń poprzez zabudowanie wnęk i zakamarków. Zamiast lustra łazienkowego zaleca się kupić szafkę z lustrem. Co ważne, w niewielkich łazienkach należy znaleźć miejsce na wszelkie artykuły. Najlepiej je pochować do szafek i szuflad. Ułożone na widoku sprawią, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie zagraconego i niechlujnego.

Redakcja febri.pl