Jak wybrać stylowy narożnik do salonu?

Salon to serce domu, z tego względu warto zadbać o komfortowe i estetyczne wyposażenie. Niezbędnym jego elementem jest oczywiście miejsce do relaksu, w postaci kanapy czy narożnika. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza funkcjonalne i pięknie prezentujące się narożniki.

Komfortowy narożnik w salonie – co wziąć pod uwagę?

Wiele osób będących na etapie aranżacji wymarzonego wnętrza, stawia na meble stylowe. To wyjątkowe i eleganckie propozycje, pełne klasy. Wybierając taki właśnie narożnik, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, wybór narożnika musi być pokierowany dostępną ilością wolnej przestrzeni. Do małych pomieszczeń sprawdzi się narożnik o szerokości do 200 cm. W przypadku większych wnętrz dobrą opcją będą meble o szerokości 300 cm czy więcej. Narożnik z szezlongiem to idealna opcja zwłaszcza do niewielkich przestrzeni. Ważną kwestią jest też sam układ narożnika. W sprzedaży dostępne są modele lewostronne i prawostronne. Najlepiej zdecydować się na taki układ mebla, żeby wystająca część narożnika nie przeszkadzała domownikom, np. w dostępie do mebli czy drzwi. Oczywiście, można też zainwestować w model uniwersalny.

Na rynku spotkać można cieszące się dużą popularnością narożniki włoskie w kształcie litery L oraz U. Pierwsze modele to opcja do małych salonów, natomiast druga sprawdzi się w przestronnych wnętrzach. Ciekawym rozwiązaniem są meble na nóżkach, które optycznie powiększą przestrzeń.

Jaki materiał na narożnik?

Meble stylowe powinny być obite materiałem, odpornym na zabrudzenia i plamy. W przypadku domu, w którym są dzieci, polecane są materiały hydrofobowe. Dużą popularnością cieszą się też luksusowo wyglądające narożniki skórzane. Nie nadają się one jednak do domu ze zwierzętami. Wśród tkanin obiciowych do wyboru mamy: żakard, skórę ekologiczną, welur, altarę czy floki. Często producenci obijają swoją meble popularną szenilą, czyli tkaniną odporną na ścieranie, rozdarcie i rozciąganie.

Kiedy warto kupić narożnik rozkładany?

Rozkładane narożniki włoskie to doskonały sposób na to, aby salon w szybki sposób przemienić w komfortową sypialnię. Mebel z funkcją spania jest znakomitą opcją zwłaszcza do małych domów czy mieszkań, w których nie ma możliwości wydzielania pokoju gościnnego. To także opcja do kawalerek, w których salon pełni też funkcję sypialni. Taki mebel polecany jest wszystkim osobom, które często zapraszają do siebie rodzinę czy znajomych i potrzebują dodatkowego miejsca do spania.

Eleganckie narożniki włoskie nadadzą każdemu salonowi niepowtarzalnego stylu. To produkty funkcjonalne, które zachwycają wyglądem i znakomicie sprawdzą się w luksusowych wnętrzach.

Redakcja febri.pl