Jaki stolik w salonie sprawdzi się najlepiej?

Stolik kawowy wraz z folą i fotelami stanowi centralny punkt salonu wyznaczający specjalną strefę, w której domownicy się relaksują. Meble w tym miejscy powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Jaki stolik w salonie będzie się sprawdzał najlepiej?

Dlaczego należy starannie zastanowić się nad doborem odpowiedniej ławy do salonu?

Stoliki pokojowe to niepozorne meble, które mają dość szerokie zastosowanie, dlatego warto starannie zastanowić się nad ich wyborem. Wykorzystywane są nie tylko do picia kawy w salonie. Doskonale sprawdza się również jako meble eksponujące ciekawe dekoracje. Wraz z narożnikiem, pufami i fotelem tworzą strefę relaksu, która oddziela od siebie poszczególne strefy w pomieszczeniach typu open space. Jeżeli domownicy śpią w salonie na kanapie, takie stoliki mogą pełnić również funkcję szafki nocnej. Ławy do salonu nowoczesne będą spełniały swoje zadanie tylko wtedy, gdy zostaną odpowiednio dopasowane do charakteru pomieszczenia.

Czyt rozmiar stolika ma znaczenie?

Przy wyborze stolika do salonu rozmiar ma duże znaczenie, dlatego jest to pierwszy aspekt, na jaki należy zwrócić uwagę, wybierając ten mebel. Przy jego wyborze poza estetyką, należy mieć na uwadzę jego proporcje. Tu zasada jest dość prosta – im salon jest większy, tym większe meble można wybrać. Warto mieć na uwadzę, że jeżeli wybierzemy za mały stolik do salonu, może okazać się, że „zgubi się” on w przestrzeni, co nie będzie wyglądało zbyt estetycznie.
Ława w salonie musi być dopasowana wielkością nie tylko do powierzchni pomieszczenia, ale również do innych elementów wystroju takich jak fotele, narożniki, kanapy czy dywany.

Stolik schowkiem – estetyka i funkcjonalność w jednym

W przypadku niewielkich pomieszczeń świetnym rozwiązaniem będą stoliki pokojowe ze schowkiem. Te nie tylko wyglądają stylowo, ale przede wszystkim mają praktyczne zastosowanie, ponieważ pozwalają na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Skrytka w stoliku może mieć formę szuflady lub schowka, może znajdować się pod nim lub być wbudowana obok – to nie ma większego znaczenia, najważniejsze by mebel swoją wielkością był dopasowany do charakteru aranżacji pomieszczenia.

Ława w salonie dopasowana do kanapy

Ławy do salonu nowoczesne prezentują się dobrze tylko wtedy, gdy zostaną odpowiednio dopasowane nie tylko do wielkości pomieszczenia, ale i do mebli, przy których zostaną ustawione. Sofy o miękkich kształtach ładnie wyglądają przy ławach o ostrych krawędziach. Przy awangardowych kanapach najlepiej ustawiać stoliki utrzymane w tym samym stylu, podobnie jak przy okrągłych siedziskach – te również wymagają stolików o zaokrąglonych kształtach, by dobrze prezentowały się w pomieszczeniu.

Redakcja febri.pl