Słupki łazienkowe- jakie mają zalety?

Dobrze urządzona łazienka powinna być funkcjonalna, komfortowa oraz estetyczna wizualnie. Niezależnie od jej wielkości, można ją zaprojektować tak, aby gwarantowała nam maksymalną wygodę. Chcąc znaleźć miejsce na wszelkie łazienkowe akcesoria, należy dobrać odpowiednio pojemne meble. W takim wnętrzu idealnie sprawdzą się słupki łazienkowe.

Czym charakteryzuje się słupek łazienkowy?

Słupek łazienkowy jest to rodzaj szafki, która wyróżnia się na tle innych produktów zwłaszcza swoją wysokością. Taki model sprawdzi się we wszystkich wnętrzach, a szczególnie tych małometrażowych. Po słupki coraz częściej sięga się w nowoczesnych przestrzeniach. Na rynku dostępne są meble wykonane z wytrzymałej i solidnej płyty MDF, pokrytej laminatem. Produkt ten jest więc dobrze chroniony przed wilgocią i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Płyta może być wykończona na wysoki połysk lub mat. Producenci słupków oferują wiele ciekawych modeli w różnej kolorystyce. Nabyć możemy meble np. w kolorze klasycznej bieli, czarnym, antracytu czy grafitu, jak i w barwach drewna naturalnego (dąb artisan, wenge, dąb sonowa itp.)

Zalety słupków łazienkowych

Wąskie słupki łazienkowe niosą ze sobą wiele korzyści. Warto je wybrać, zwłaszcza z tego względu, że:

  • są niewielkie, a więc można je umieścić nawet w wyjątkowo małych łazienkach,

  • zapewniają nam cenne miejsce na wszelkie akcesoria, drobiazgi, ręczniki, kosmetyki czy środki czystości,

  • pozwalają na uporządkowanie łazienki i dają łatwy dostęp do codziennie użytkowanych rzeczy,

  • można je ustawić w każdym miejscu, na przykład w kącie pomieszczenia, obok lustra czy też w pobliżu kabiny prysznicowej.

  • bogaty wybór różnych modeli słupków do łazienki daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Czy warto zdecydować się na słupki stojące?

Słupki stojące nadają się nawet do niezwykle ciasnych wnętrz. Takie wąskie szafki są sprytnym sposobem na przechowywanie wszelkiej maści rzeczy. Dają możliwość schludnego uporządkowania przestrzeni, przez co łazienka będzie wydawała się czysta i harmonijna. Dobrym rozwiązaniem są modele, w których zastosowano drzwi uchylne. Takie produkty zapewniają nam intymność, gdyż ukrywają w swoim wnętrzu przedmioty. Słupki stojące mogą być częścią zestawu mebli, ale można je też nabyć do już zaprojektowanej łazienki. Będą one wówczas stanowiły dodatkowe miejsce do przechowywania.

Kiedy warto sięgnąć po modele wiszące?

Wiszące szafki są świetną propozycją do nowoczesnych i modnych wnętrz. Dzięki nim łazienka wydaje się lekka i subtelna. Wiszące słupki do łazienek prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie i oryginalnie. Kupując taki mebel, należy zwrócić uwagę na sposób jego montażu. Szafka powinna być stabilnie zamocowana. Takie modele mogą posiadać dwie albo więcej par drzwi. Należy pamiętać, aby zapewnić im odpowiednią ilość miejsca w celu swobodnego otwarcia szafek.

Redakcja febri.pl