Huśtawka ogrodowa dla dzieci – jak wybrać najlepszą huśtawkę?

Odpowiedni dobór sprzętów, które znajdą się w naszym ogrodzie ma ogromny wpływ na jakość wypoczynku naszej rodziny. Huśtawki, ławki czy hamaki powinny spełniać oczekiwania i potrzeby wszystkich domowników.

Co powinno znaleźć się w każdym ogrodzie?

Każdy, nawet najmniejszy ogród powinien zostać zaopatrzony w wygodne meble ogrodowe, które zapewnią komfort i ułatwią wypoczynek. Meble, które staną w ogrodzie powinny być wykonane z odpornego materiału, któremu niestraszne będą szkodliwe warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy mocne słońce.

Dodatkowo przy wyborze mebli należy wziąć pod uwagę liczebność naszej rodziny – ogrodowe krzesła czy ławki powinny pomieścić wszystkich domowników, ale nie tylko. W ogrodzie powinno znaleźć się również wystarczająco miejsca dla ewentualnych gości.

Huśtawka w ogrodzie – czyli jak uszczęśliwić najmłodszych?

Huśtawka ogrodowa dla dzieci to świetny pomysł na zaaranżowanie dostępnej przestrzeni. Huśtawka w skuteczny sposób zachęci malucha do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu, umili długie letnie popołudnia, a także urozmaici każdą zabawę.

Przy wyborze huśtawki dla dziecka należy zwrócić uwagę na to, czy dany produkt spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Należy przyjrzeć się dokładnie sposobowi montażu huśtawki, jej wysokości, a w szczególności maksymalnej wadze, którą może udźwignąć dany sprzęt.

Niezwykle istotnym jest to, by huśtawka spełniała wymogi określone normą PN-EN 1176 oraz posiadała europejski certyfikat bezpieczeństwa. Norma PN-EN 1176 reguluje zasady, których należy przestrzegać przy wyposażeniu placów zabaw i nawierzchni – do jej zapisów powinni stosować się wszyscy projektanci i producenci placów zabaw, ale nie tylko. Wybierając produkty spełniające określone wymogi mamy pewność, że również nasz prywatny, przydomowy plac zabaw będzie przyjaznym i bezpiecznym miejscem.

Jaki rodzaj huśtawki wybrać?

Huśtawka ogrodowa dla dzieci powinna być zarówno bezpieczna, jak i estetyczna, tworząc spójną całość z resztą ogrodowej aranżacji. Pośród różnorodnych modeli huśtawek dostępnych na rynku można wyróżnić między innymi:

– huśtawki drewniane – sprzęty wykonane z drewna są niezwykle trwałe i stabilne. Pasują niemal do każdego typu ogrodu – odpowiednio zakonserwowane będą nam służyć przez lata,

– huśtawki plastikowe – huśtawka wykonana z tworzywa sztucznego to produkt zdecydowanie bardziej podatny na zniekształcenia i zniszczenie niż huśtawka wykonana z metalu czy drewna. Odpowiednia szczególnie dla mniejszych, szybko rosnących pociech,

– huśtawki metalowe – równie wytrzymałe co huśtawki drewniane, idealnie sprawdzą się w nowoczesnym ogrodzie o ciekawej, awangardowej aranżacji.

Redakcja febri.pl