Jak wykorzystać lamele w salonie?

Lamele to dekoracja, która coraz częściej pojawia się w naszych mieszkaniach. Jest to sposób na zaaranżowanie interesującego wnętrza, które będzie wyróżniało się na tle innych mieszkań. Jak wykorzystać lamele w salonie?

Lamele – co to jest?

Lamele to drewniane elementy dekoracyjne, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Można zamontować je na ścianie, ale również bardzo ciekawie będą wyglądały na suficie.

Lamele to dekoracja, która tworzy przestrzenny efekt. Pokój wydaje się większy i bardzie przestronny.

Zaletą lameli jest ich łatwy montaż. Wykorzystując klej montażowy lub wkręty bez trudu można zamontować lamele. Jest w stanie poradzić sobie z tym każda osoba, nawet ta, która nie ma dużego doświadczenia w pracach wykończeniowych.

Gdzie sprawdzą się lamele?

Lamele w salonie można wykorzystać na ścianie, na której znajduje się telewizor. Dzięki konstrukcji 3D pokój dzienny będzie wydawał się duży i bardziej przestronny. Warto pamiętać, że lamele mogą być montowane w poziomie lub pionie. Wszystko zależy od efektu, który chcemy uzyskać.

W pokoju, który jest wąski warto zamontować lamele poziomo. Dzięki temu ściana stanie się dłuższa. Lamele montowane pionowo sprawią, że mieszkanie będzie wydawało się wyższe. Jest to interesujący sposób do wykorzystania w niskich mieszkaniach w bloku. Bardzo ciekawie będzie również wyglądała ściana z pionowych lameli w domu, gdzie nie ma wyraźnego podziału na poziomy.

Lamele w salonie można wykorzystać na całej ścieni lub tylko na jej części. Wieszając lamele na całej ścianie warto pozostałe ściany pozostawić białe. Kontrast drewna i jasnych ścian będzie optycznie powiększał salon.

Lamele w salonie mogą również wydzielać strefy pomieszczenia. Konstrukcja z lameli jest delikatna, dzięki temu nie będzie zmniejszała pokoju. Stawianie ścian działowych nie tylko zaciemni salon, ale dodatkowo zmniejszy go. Lamele pozwalają na wydzielenie części jadalnej, niewielkiego gabinetu czy strefy wypoczynkowej pozostawiając pokój dzienny elegancki i przestronny.

Lamele w salonie, które ułożymy na ścianie, to konstrukcja, która sprawdzi się, by zawiesić na niej półki na dekoracyjne bibeloty. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsca na ozdoby i dekoracje. Warto również ozdobić ścianę z lameli kwiatami, które idealnie będą komponować się z naturalnym kolorem drewna.

Decydując się na lamele w salonie trzeba bardzo starannie określić jaka część ściany ma być wykorzystana. Trzeba pamiętać, że w małym mieszkaniu warto połączyć lamele z jasnymi kolorami ścian. Jedna ściana, która zostanie udekorowana lamelami w zupełności wystarczy. Nie należy przesadzać z ilością drewna, gdyż mieszkanie może wydawać się ciemne i przytłaczające.

Redakcja febri.pl