O czym należy pamiętać wybierając krzesła do jadalni?

Stół to centrum jadalni. Chcąc, by było to miejsce nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne trzeba wybrać krzesła, które będą wygodne. O czym należy pamiętać wybierając krzesła do jadalni?

Jak wybrać funkcjonalne krzesła?

Wybierając krzesła do jadalni koniecznie trzeba dopasować je do rozmiarów stołu oraz pomieszczenia, którym dysponujemy.

Bardzo ważna jest wysokość krzesła. Krzesło powinno pozwalać na pełną swobodę ruchów. Nie powinno być zbyt wysokie, byśmy nogami nie uderzali w blat stołu. Przyjmuje się również, że siedzisko krzesła nie powinno być niżej niż 49 cm od podłogi.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę wybierając krzesła do jadalni jest głębokość siedziska. To od niego zależy, czy będziemy czuli się komfortowo nawet w trakcie długiego, rodzinnego obiadu.

Sprawdzając krzesło w sklepie meblowym należy na nim usiąść tak, by opierać się plecami o oparcie. W takiej pozycji 1/3 uda powinna znajdować się na siedzisku. Stopy powinny być oparte na podłodze.

Oparcie to kolejny element krzesła, który w bardzo dużym stopniu wpływa na komfort siedzenia. Kręgosłup, który może oprzeć się jest odciążony i dzięki temu nawet dłuższe siedzenie nie jest męczące.

Osoby, które wybierają krzesła do dużej jadalni powinny skoncentrować się na modelach, które mają podłokietniki. Dzięki nim ramiona będą mogły swobodnie leżeć, co ułatwi siedzenie. Trzeba jednak pamiętać, że krzesło z podłokietnikami zajmuje dużo więcej miejsca (nie mniej niż 60 cm). Nie do każdego stołu będzie pasowało.

Drewniane czy tapicerowane?

Krzesła do jadalni mają bardzo wiele fasonów oraz wzorów. Trzeba dokładnie zastanowić się, jakie krzesło będzie pasowało do naszego mieszkania.

Wybierając krzesła do jadalni tapicerowane trzeba skoncentrować się na materiale obiciowym. Warto wybrać krzesła, których czyszczenie nie będzie trudne. W trakcie posiłku wszystko może się wydarzyć.

Krzesła tapicerowane mają bardzo wiele wariantów kolorystycznych. Dzięki temu bez problemu można dopasować je do każdego wnętrza. Do jadalni nowoczesnej idealne będzie krzesło w szarościach. W jadalni w stylu glamour pięknie będzie wyglądało krzesło czarne, bordowe lub ciemno zielone.

Do jadalni w stylu skandynawskim pasują krzesła drewniane. Drewno jest materiałem, który jest szlachetny i elegancki. W jadalniach klasycznych sprawdzi się jasne drewno. W nowoczesnych świetnie będą wyglądały krzesła szare, a do pomieszczenia rustykalnego można wybrać ciemne i eleganckie.

Krzesła drewniane są bardzo trwałe, dzięki temu będą służyły przez wiele lat. Osoby, które do jadalni chcą wprowadzić kolor mogą na siedziska wybrać barwne poduszki.

Redakcja febri.pl