Jak wybrać meble i dodatki do salonu w stylu glamour?

Salon w stylu glamour to wnętrze, w którym znajdziemy przepych, luksus i blask. Barokowe formy i pałacowy przepych sprawdzą się nawet w niewielkim mieszkaniu, trzeba jedynie zadbać, by zachowane były zasady stylu. Jak zaaranżować idealne mieszkanie w stylu glamour?

Kolorystyka salonu

Salon w stylu glamour nie ma klasycznego połączenia kolorystycznego. Sprawdzi się czerń z białymi dodatkami, ale również można zdecydować się na beże i szarości. Trzeba jednak pamiętać, że styl glamour lubi mocne i intensywne dodatki.

Srebro i złoto to ulubiony kolor glamour. Można zastosować, go na zasłonach, poduszkach dekoracyjnych czy ozdobnych bibelotach, które znajdą się na komodzie lub stoliku kawowym. Trzeba jednak pamiętać, że warto stosować je z umiarem. Granica między elegancją a kiczem jest delikatna.

Oświetlenie glamour

Salon w stylu glamour lubi duże, eleganckie i bardzo charakterystyczne oświetlenie. Najważniejszym punktem mieszkania jest żyrandol, który jest kryształowy i efektowny. Warto również postawić na kinkiety, które subtelnie rozjaśnią przestrzeń.

Wybierając lampy stołowe lub podłogowe warto zwrócić uwagę na chromowane, złote, srebrne lub lustrzane wykończenia. Lampa o pięknej podstawie to ozdoba salonu nawet w dzień, gdy światło jest wyłączone.

We wnętrzach nowoczesnych można postawić na lampy sufitowe, które będą w formie tub lub kul. Kryształki, które będą je zdobiły to niebanalna dekoracja.

Lampa w stylu glamour, która jest okazała i efektowna będzie idealnie wyglądała nad stołem. Można ją powiesić w centralnej części pokoju, nad stolikiem kawowym. W dużych salonach, gdzie wydzielona jest część jadalna, należy zadbać, by lampa znalazła się również nad stołem.

Meble w salonie glamour

Salon w stylu glamour świetnie się prezentuje, gdy są w nim wygodne sofy, miękkie fotele czy szezlong, na którym można odpocząć.

Styl glamour nawiązuje do stylistyki barokowej. Gięte linie, łagodne łuki oraz bogate rzeźbienia, które przykuwają wzrok to charakterystyczne cechy stylu. Warto również zwrócić uwagę na meble z lustrzanymi wykończeniami. Chromowane lub kryształowe detale, takie jak gałki przy komodach również idealnie wpiszą się w styl salonu.

Wybierając dodatki do salonu w stylu glamour nie można zapomnieć o dekoracyjnych bibelotach. Metalowe świeczniki, dzbanki czy ramki na zdjęcia dopełnią obrazu. Warto również powiesić w salonie lustro. Koniecznie w ramach z kryształków, które przypominają krople rosy. Na sofę można rzucić kilka dekoracyjnych poduszek. Oczywiście w poszewkach z połyskujących tkanin.

Redakcja febri.pl