Jak wybrać kolory do sypialni?

Wybierając kolory ścian do sypialni warto dobrze zorientować się, które barwy sprzyjają odpoczynkowi, a które utrudniają. Koniecznie trzeba dopasować kolory ścian do mebli oraz wnętrza. Jakie kolory do sypialni będą odpowiednie?

Najlepsze kolory do sypialni?

W sypialni nie powinnyśmy wykorzystywać mocnych i jaskrawych kolorów. Najlepiej sprawdzają się barwy zaczerpnięte z natury. Sprawdzą się odcienie zieleni i niebieskiego. Osoby, które lubią pastele mogą wykorzystać jasne odcienie. Mięta, lazurowy błękit czy szałwiowa zieleń będą idealne.

Do wnętrz w naturalnym stylu będą pasowały beże, brązy, rudości czy pomarańcze. Są to również kolory, które można wykorzystać w sypialniach boho czy skandynawskich. W nowoczesnym pomieszczeniu idealne będą szarości, biele oraz dodatki w czarnym kolorze.

Jak rozjaśnić małą sypialnię

Wybierając kolory do sypialni, która jest niewielka trzeba skoncentrować się na jasnych barwach. Ciemne kolory optycznie zmniejszą pokój.

Biel lub beż będą rozświetlały pokój. Nie są to jednak jedyne kolory, które sprawdzają się na niewielkich powierzchniach. Jasny róż, rozbielony błękit czy delikatna szarość również będą odpowiednie.

Do małej sypialni można również wprowadzić kolor. Trzeba jednak unikać malowania wszystkich ścian. Warto zrobić jedną barwną ścianę, pozostałe powinny zostać białe. W wąskim, ale długim pokoju należy pomalować na intensywny kolor ścianę, która jest krótsza. Bordo, szmaragd czy granat sprawią, że sypialnia odzyska prawidłowe proporcje.

W sypialni, która jest wysoka, ale za to mała można zastosować niecodzienne rozwiązanie jakim jest pomalowanie na ciemniejszy kolor sufitu. Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawało się niższe i bardziej przytulne.

Meble a kolor ścian

Wybierając kolory do sypialni trzeba pamiętać, że nie tylko kolor ścian się liczy. Również bardzo ważne są meble.

W sypialni idealnie sprawdzają się jasne meble. Białe meble z laminatu czy z jasnego drewna dają ogromne możliwości. Do jasnych mebli pasują niemal wszystkie kolory. Dominują jednak jasne kolory. Białe, jasnoszare czy beżowe ściany pozwolą na zaaranżowanie przytulnego pokoju.

W nowoczesnej sypialni można zaszaleć z mocnym akcentem. Antracyt, czerń lub butelkowa zieleń również będą ciekawie wyglądały w połączeniu z jasnymi meblami.

Wybierając meble w ciemnych kolorach koniecznie trzeba rozjaśnić ściany. Beże, śmietankowa biel czy delikatne brązy będą idealne. Wybierając ciemne meble warto stosować chłodne barwy na ścianie. Czerwony, żółty czy koralowy kolor nie będą wyglądały interesująco.

Redakcja febri.pl