Mała łazienka z prysznicem czy wanną?

Mieszkańcy bloków podczas aranżowania swojego nowego mieszkania muszą mierzyć się z naprawdę poważnymi przeszkodami związanymi z metrażem, pomieszczeniami, czy też ich układem. Zdecydowanie największym problemem dla większości inwestorów jest oczywiście mała łazienka, a konkretniej mówiąc to, jak ją zaaranżować. Zdecydowanie najwięcej wątpliwości zawsze wzbudza to, czy lepszym pomysłem będzie prysznic, czy też wanna. Czym się obie wersje charakteryzują i która sprawdzi się lepiej w małej przestrzeni?

Mała łazienka z wanną — charakterystyka

Wybór pomiędzy wanną i prysznicem w małej łazience warto rozpocząć od charakterystyki tego zdecydowanie większego elementu, jakim jest wanna. Na samym początku samo zastanawianie się nad wanną do małej łazienki może wydawać się absurdalne, lecz jak się okazuje, mimo małego metrażu możliwe jest odpowiednie jej wpasowanie. Gdy już się to uda, uzyskuje się naprawdę ogromne zalety w postaci przede wszystkim niezwykłej wygody kąpieli. Daje ona nie tylko możliwość dokładnego umycia całego ciała, lecz przede wszystkim niezwykle przyjemnego zrelaksowania się po ciężkim dniu w pracy.
Niestety wanna to również wiele wad. Przede wszystkim wspomnieć trzeba o tym, że nawet jeśli uda się ją zmieścić w małej łazience to, tak czy inaczej, zabierze ona wiele miejsca i z pewnością będzie dominującym elementem wyposażenia. Co więcej, wanna jest z reguły droższa w utrzymaniu, a także czas mycia w niej będzie dłuższy.

Mała łazienka z prysznicem — charakterystyka

Pomimo zalet, którymi charakteryzuje się wanna, zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o małe łazienki, jest prysznic. Mała łazienka z prysznicem przede wszystkim jest o wiele bardziej ustawna, ponieważ prysznic zajmuje znacznie mniej miejsca. Wolną przestrzeń można przeznaczyć na lepsze dopasowanie łazienki do swoich potrzeb. Co więcej, prysznic daje możliwość szybkiego umycia całego ciała, bez potrzeby napełniania wodą całej wanny. Oczywiście przekłada się to także na znacznie niższy koszt kąpieli.
Jakie są minusy prysznica w małej łazience? Oczywiście nie jest on tak relaksujący, jak konkurencyjne rozwiązanie, a także często jest o wiele droższy w zakupie. Dużą wadą jest także spora trudność w utrzymaniu czystości prysznica.

Co wybrać?

Jak więc widać, wybór pomiędzy wanną a prysznicem w małej łazience nie jest wcale tak prosty, jak się może wydawać. Nic więc dziwnego, że wiele osób ma z tym poważny problem.
Pomimo licznych zalet i wad obu stron, nie da się ukryć, że w tym wypadku o wiele lepszym rozwiązaniem będzie prysznic. Pomimo tego, że jest droższy, to jednak jest łatwiejszy w montażu, a także szybszy, wygodniejszy i tańszy w codziennym użytkowaniu.

Redakcja febri.pl