Przedpokój – aranżacje modne i wygodne

Przedpokój, nieważne czy mały czy duży, jest pierwszym pomieszczeniem, które za każdym razem wita domowników i gości. Dlatego też coraz większą uwagę zwracamy na to, by był nie tylko wygodny, ale i dobrze, stylowo urządzony!

Na co zwracać szczególną uwagę urządzając przedpokój?

Jeśli chodzi o przedpokój aranżacje powinny być przede wszystkim wygodne dla osób, które będą użytkowały go na co dzień. Na szczęście w dzisiejszych czasach producenci wręcz prześcigają się w dostarczaniu nowatorskich rozwiązań, które sprawiają, że pomieszczenie będzie świetnie wyglądało, a jednocześnie pomieści zadziwiająco dużo rzeczy.
Oprócz wygody i dobrego wyglądu, ważną rzeczą jest bezpieczeństwo, szczególnie jeśli w lokum zamieszkują małe dzieci, osoby niepełnosprawne czy starsze. Zadbajmy wtedy o to, by pozostawić swobodne przejście i unikać ostrych wystających krawędzi, co pozwoli czuć się pewnie każdej osobie.
Ważną kwestią jest także odpowiednie dobranie kolorów i kształtów elementów aranżacji, co może pozwolić na rozjaśnienie czy optyczne powiększenie pomieszczenia, gdyż bardzo często przedpokoje mają niewielkie rozmiary.

Przedpokój – aranżacje inspirowane najnowszymi trendami

Na szczęście już dawno do lamusa odeszły przedsionki całe w boazeriach, obowiązkowo z stapiającymi się kolorem z ścianami i niepraktycznymi meblami. Współczesne przedpokoje urządzane są najczęściej w sielankowym stylu skandynawskim, z jasnymi ścianami i drewnianymi meblami w naturalnych kolorach, bądź też w bardziej nowoczesnym i wyrazistym stylu loftowym, z intensywnymi kolorami i cegłami na ścianach oraz meblami z metalowymi akcentami industrialnymi.
Nieustannie w modzie są też duże szafy – warto pomyśleć na przykład o szafie wnękowej z elementami wykonanymi z lustra, które z pewnością optycznie powiększą przestrzeń. Do nieco większych pomieszczeń świetnie nadają się natomiast rozbudowane garderoby z szafkami na buty i szafą, które są wyjątkowo ładowne i wygodne. Absolutnym hitem stały się również siedziska czy ławki do przedpokoju, które nie dość, że świetnie wyglądają, to jeszcze są bardzo wygodne przy zakładaniu obuwia i pojemne!

Gdzie szukać dobrych pomysłów?

Jeśli chodzi o przedpokój aranżacje, a raczej mnóstwo dobrych i praktycznych pomysłów na to jak go urządzić, znajdujemy codziennie wokół siebie! Odwiedzając rodzinę i znajomych, lokale gastronomiczne czy inne tego typu przybytki wypatrujmy pomysłów, które możemy zrealizować w własnym lokum!
Oprócz tego bezkresnym źródłem inspiracji może być internet: strony tematyczne, witryny producentów, blogi czy fora internetowe kryją w sobie wiele cennej wiedzy i niespodzianek. Dobrym pomysłem będzie też osobiste odwiedzenie sklepu bądź wybranie się na targi meblarskie, gdzie można zobaczyć na własne oczy, dotknąć i ocenić każdy z frapujących nas produktów.

Redakcja febri.pl